לילדים בלבד

שירי ילדים - משחקים לילדים - סרטים לילדים - הצגות ילדים - אטרקציות לילדים - פעילויות לילדים - סיפורי ילדים - יצירות לילדים

צעצועים ותקנים

מה נחמד יותר מאשר לקנות צעצוע חדש לילדים או לנכדים? אבל איך נדע אם הצעצועים שמציעים לנו בחנויות הצעצועים בטוחים ומתאימים לגיל הילדים?

בשנים האחרונות מתרבים והולכים הצעצועים הזולים שמגיעים לישראל, לרוב מסין ומהמזרח הרחוק. למרות שישנם לא מעט צעצועים טובים ויפים שנמכרים אצל חנויות צעצועים לילדים ברחבי הארץ, חלקם עלול להיות מסוכן: המחיר הנמוך של צעצועים רבים נובע בחלקו מהחומרים מהם הם מיוצרים ומאיכות ההרכבה. מהסיבה הזו, כדאי מאוד לוודא שהצעצועים שאתם קונים בחנות הצעצועים עומדים בתקן הישראלי ולא הוברחו ארצה ומצאו את דרכם לחנויות הצעצועים בלי לעבור בדיקת תקן.

באופן עקרוני, כל הצעצועים שמיובאים לישראל אמורים להתאים לתקן ישראלי. בשנת 2011 הוחמרו התקנים השונים העוסקים בצעצועים והם מונים היום לא פחות מאשר 11 חלקים שונים שעוסקים בבטיחות. בהתאם לסוג הצעצוע, בדיקת התקן בו חייבים יבואני צעצועים כוללת בדיקות של תכונות מכניות שונות ועמידות חלקים, בטיחות מפני דליקות, בטיחות של נדנדות, מגלשות וצעצועים אחרים שמשתמשים בהם מחוץ לבית, ועוד.

מתי כדאי במיוחד לשים לב לנושא התקן וצעצועים?

תקופות החגים הן תקופות בעייתיות מבחינת צעצועים, ובמיוחד שניים מהחגים: חנוכה ופורים.

לפני החנוכה אנחנו מוצאים הרבה חנוכיות בחנויות הצעצועים. חנוכיות אלה חייבות להיות עמידות בפני אש, הן חייבות להיות עשויות מחלקים שאינם פוצעים והן חייבות להיות יציבות. בנוסף, ימי החנוכה 'עשירים' בסביבונים מכניים שונים. ההורים כבר מזמן לא מסתפקים בסביבון עץ או פלסטיק פשוט. היום הם נותנים לילדים לשחק בסביבונים שהם צעצועים ממש מורכבים: הם מכילים נורות, מנגנונים שמנגנים מנגינות ועוד. יבואני צעצועים חייבים להעביר את הצעצועים האלה בדיקה של מכון התקנים כדי לוודא שהם לא מתפרקים בקלות ולא יכולים לגרום נזק לילדים.

תקופה בעייתית נוספת בחנויות צעצועים היא תקופת הפורים; ימי התחפושות והאביזרים הנלווים, כמו מכנפיים ועד פאות ושפמים.

כמעט כל ההורים מחפשים תחפושות במחירי מציאה. אף אחד לא רוצה להכנס לחנות צעצועים ולקנות תחפושת יקרה, שממילא ישתמשו בה יום אחד או יומיים. במצב הזה, יבואני הצעצועים משתדלים לייבא תחפושות מורכבות ומפתות במיוחד, שעדיין אפשר יהיה למכור אותן בחנויות הצעצועים במחירים נמוכים. יצור תחפושת יקרה מחומרים שאינם דליקים יקר יותר והפיתוי למכור תחפושת שאינה עומדת בתקן הוא לכן גבוה. בנוסף, יש לבדוק גם את האביזרים השונים שמיועדים למשחק בפואים ולוודא שגם הם עומדים בדרישות התקנים הישראליים.

תפקיד ההורים הוא לא לוותר על העמידה בתקני הבטיחות גם אם התחפושת או האביזרים המשלימים שבחנות הצעצועים מעט יקרים יותר.

לסיכום: כאשר אתם קונים בחנות צעצועים, הקפידו שלצעצוע יהיה "אבא". ודאו שעל האריזה מופיע שם יבואן הצעצועים וכתובתו בצורה ברורה וחפשו תו תקן ואזהרות רלוונטיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לילדים בלבד :-) © 2014 Nursery Rhymes & Kids Songs Frontier Theme
נגישות