לילדים בלבד

שירי ילדים - משחקים לילדים - סרטים לילדים - הצגות ילדים - אטרקציות לילדים - פעילויות לילדים - סיפורי ילדים - יצירות לילדים

הילדים לכלכו את השטיחים בקירות? כך תנקו אותם

ניקוי שטיחים מקיר לקיר בכלל ובבית או בחדר שיש בו ילדים בפרט מחייב שימוש באמצעים שונים, על פי סוג הלכלוך וכמותו. ניקוי פשוט יכול להיעשות באמצעות מברשת רכה ובמטלית לחה טבולה במי סבון. ניקוי זה הוא חלק בתחזוקה שוטפת ויש בו כדי למנוע הצטברות לכלוך. מדי פעם רצוי להשתמש בשואב אבק ביתי.

אחת בחודשים אחדים מומלץ לבצע ניקיון יסודי, עמוק, שמטרתו להיפטר מאבק, בקטריות ואלרגנים שונים המתרבים ומצטברים על השטיח ואשר על מנת לסלקם נדרשים מכשור מקצועי המצוי בידיהם של מנקי שטיחים מקצועיים ושימוש בחומרי ניקוי ייעודיים, איכותיים ובטיחותיים, שנועדו להסיר כתמים קשים שנגרמים מחומרים כגון דבקים שונים או כתמים ש"לא יורדים" על ידי ניקוי שטחי בסבון ובמים. לניקוי עמוק חשיבות בשמירה על חזות השטיחים, רעננותם וחיותם.

אם אתם מתמודדים לבדכם עם הניקיון חשוב לעשות זאת באופן זהיר ומושכל.

  1. להשתמש בתרסיס המיועד להסרת כתמים מהשטיח ולהקפיד במלואן על הוראות השימוש של היצרן.
  2. שאיבה יסודית ומוקפדת גורית להוצאת הלכלוך שהצטבר.
  3. לאחר השאיבה יש לאפשר לשטיח להתייבש.
  4. יש להוציא חיות מחמד מהבית בשעת ניקוי השטיחים.
  5. לאחר השאיבה חשוב לאוורר את הבית כדי לקצר את משך הייבוש.

ילדים, מטבעם, נוטים ללכלך. בהינתן עובדה זו, מתבקשים מחשבה ושיקול האם כדאי בכלל להתקין שטיחים על קירות חדרי ילדים, כשהסיכוי או אם לדייק הסיכון בלכלוכם, בהכתמתם ואף בגרימת נזק להם עלול לגרום לקושי לנקות אותם ולהוצאה כספית גבוהה.

היות שחלוקת התפקידים והעבודה היא זו- הילדים מלכלכים וההורים מנקים, מומלץ להימנע מחיפוי קירות חדרי הילדים בשטיחים ולצבוע את קירותיהם בצבע שקל לנקותו ולהסיר ממנו כתמים. לחלופין, ניתן לחפות את הקירות במדבקות ובתמונות גדולות מה שיעשיר את מראה החדר וישרה בו אווירה נעימה וחמימה.

שטיחי רצפה מקיר לקיר הם ודאי בעייתיים בחדרי ילדים, היות שהם סופגים וסופחים לכלוך, נוטים להישחק וניקיון יסודי שלהם מחייב הוצאה כספית- שכירת שירותים של חברה מקצועית המשתמשת בחומרי ניקיון איכותיים ויקרים. בנוסף, ניקיון לא מקצועי שנעשה בו שימוש בחומרים לא מתאימים עלול לגרום נזק בלתי הפיך לשטיחים.

במאמר מוסגר: גם אם ילדים מלכלכים שטיחים, אין סיבה להענישם. ניתן לנקות. ניקוי שטיחים מקיר לקיר כמו גם ניקיון שטיחים על הקיר הוא חלק בלתי נפרד מתחזוקת הבית, אם על ידי דייריו ואם בסיוע חברת ניקיון מקצועית שיש לה האמצעים והמשאבים הנדרשים לשם כך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לילדים בלבד :-) © 2014 Nursery Rhymes & Kids Songs Frontier Theme
נגישות